Dviejų kambarių butas

interjeras 6

Dviejų kambarių nedidelis butas, pastatytas naujame Kauno rajone. Šeimininkai pageidavo šio buto erdvaus, patogaus gyventi ir estetiško. Projektas prasidėjo nuo naujo funkcinio buto išplanavimo. Projektuotojų pateiktame pasiūlyme, kambariai buvo orientuoti ties langais, tačiau dėl pailgos buto konfigūracijos, patalpos tampa labai siauros ir nefunkcionalios.

Liepos 4 butas

 

Pateiktame variante siūliau butą transformuoti ir sukurti malonias erdves, skirtas gyventi jaunai šeimai arba vienam asmeniui. Todėl buvo pasirinkta ties fasadiniai langais projektuoti poilsio zoną sujungtą kartu su virtuve, iš kurios galima patekti į miegamąjį. Šiai patalpai atskirti buvo pasirinkta transformuojama stiklo vitrina su užuolaidomis, taip kambarys prireikus tampa privatus, tačiau leidžia maksimaliai išdidinti buto erdvę. Vienintelės vidinės durys atsiranda tambūre į san. mazgą.

Galutini

Kuriant interjero projektą, stengtasis sukurti vientisą erdvę, todėl visose patalpose vyrauja tas pas medžiagiškumas ir spalvų deriniai. Interjere dominuoja medis, kuris naudojamas ne tik grindų dangai, tačiau ir sienoms, baldų fasadams.  Poilsio zona kurta šviesi ir erdvi su tamsių spalvų akcentais. Pasirinktos neutralios spalvos kaip tamsiai mėlyna sofa, tamsiai pilkos užuolaidos. Keletas juodos spalvos baldų suteikia lengvumo ir kontrastuoja baltiems elementams bute. Interjere dominuoja dekoratyvi siena, kuriai buvo pasirinktas akvarelinės tapybos motyvais dekoruotas tapetas. Ši siena bute yra pati ilgiausia, todėl horizontaliai banguojančios linijos tik sustiprina jos pailgą geometriją. Lengvos pastelinės linijos kuria malonią poilsio zoną.

interjeras 2

interjeras 3

interjeras 7

interjeras 9

Virtuvės zonoje pasirinkti baltos spalvos fasadai su kontrastuojančiomis juodomis plytelėmis bei stalviršiu.  Kadangi virtuvė yra vienoje erdvėje su svetaine, todėl buvo pasirinkta maksimaliai uždara virtuvė, kuri leistų palaikyti tvarką šioje dalyje. Valgomo stalo zonai pasirinkta baltos spalvos baldai ir kiti elementai, taip nors ir plačios kėdės su dideliu šviestuvu apjungia dvi zonas ir nedalina poilsio ir virtuvės erdvių.

interjeras 4

interjeras 5

interjeras 6_5

interjeras 18

interjeras 17

interjeras 16

Miegamojo zonoje dominuoja medžio apdaila ir užuolaidų tekstilė. Užuolaidos suteikia miegamajam privatumo ir minkštumo. Kambario gale suprojektuotai spintai paslėpti naudota taip pat baltos spalvos užuolaidos.  Lengvi lovos staliukai, krėslas ir šviestuvai pasirinkti nedominuojantys, lengvos konstrukcijos, leidžiantys išlaikyti kambaryje didesnę erdvę. Spalvos įvairumą miegamajame padeda įvesti pagalvėlės, lovos užtiesalai ir kitos interjero detalės.

interjeras 11

interjeras 12

interjeras 13

interjeras 14

interjeras 10

interjeras 19

Foto – Elijus Kniežauskas