Jauki maža vonia

EOR_5468mm

Vonios kambarys, įrenginėjant namus, yra viena iš brangiausių patalpų. Kai kurie dizaineriai, projektuodami interjerus, net įkainoja skirtingai vonios kambarį, kadangi šioje patalpoje yra daug skirtingų smulkių elementų ir yra nemažai ką veikti juos parenkant . Tuo įsitikinau ir pati kurdama jaukų vonios kambarį

C:UsersVartotojasDropboxOrlovu voniosVonia2004 Model (1)

 

Šioje nedidelėje patalpoje reikėjo suprojektuoti vietą skambimo mašinai, dušo kabinai, praustuvui ir kiek galima daugiau vietos pasidėjimui, nes namai nedideli ir šis kambarys turėjo atlikti ne vien prausimosi funkciją. Todėl iškart kilo mintis daryti spintą prie įėjimo, kurioje būtų talpinama skalbimo mašina, džiovykla, šluotos ir kitos namų valymo priemonės. Pagal ilgąją ir lango sienas numačiau  vientisą baldą, kuris nedalintų erdvės ir sukurtų daug vietos daiktų sandėliavimui. Kadangi tai yra maža patalpa, buvo užsakytos stiklinės dušo kabinos pertvaros, kurios varstosi 180°, taip kai nesinaudojama dušu, vonios patalpa tampa erdvesne.

EOR_5469m

EOR_5477m

Spalvos: šioje mažoje patalpoje naudojau tris spalvas ir turėjau derintis tik prie vieno dalyko, tai lango rėmo spalvos, todėl visi baldai yra panašios medienos faktūros ir spalvos. Gal kai kurie sakys, kad medis blogai vonioje, bet kai yra tinkamai apdirbtas, nėra ko bijoti.  Mėgstu baltą spalvą, nes ji didina erdvę, suteikia švarumo ir minimalizmo ir visada puikiai atrodo derinyje su medžiu. Tačiau balta spalva turi ir savo trūkumų – yra begale baltos spalvos atspalvių. Todėl renkantis baltą praustuvą, baltą maišytuvą ir dar baltą stalviršį iškyla grėsmė, kad visi baltos spalvos atspalviai bus skirtingi. Grindų plytelėms parinkau Azulej kolekciją, kuri man patiko savo plytelių raštų įvairove, bet kartu yra visos suderintos tarpusavyje.

EOR_5471

Vientisas veidrodis virš praustuvo labai pagelbėjo vizualiai didinant patalpą. Taip pat suprojektavau perimetrinį paslėptą apšvietimą (tai toks apšvietimo būdas, kai nėra matomas šviestuvas ir jis yra paslepiamas lubų “kišenėje”) virš veidrodžio ir lango. Jo pilnai užtenka pasidažyti ir jaukiai apšviesti visą vonios patalpą.

 Foto – Eglė Orlovienė

Vonios mood board:

Vonios moodboardas

1. Coriano praustuvas “Diamond”

2. Glazūruotos plytų formos baltos plytelės

3. Dušo maišytuvas su lietaus vandens galve

4. Pura vida maišytuvas 

5. UAB “RVG baldai” 

6. Azulej plytėlės