Apie racionalius sprendimus ir šviesos žaidimus

Projektuojant namus viskas prasideda nuo patalpų formavimo ir funkcinių ryšių tarp jų. Tinkamos spalvos ir baldų išdėstymas gali padėti kuriant kambarį, tačiau nieko neprigalvosi, jei pats kambarys yra per siauras, per ilgas ar per mažai apšviestas. Deja dažniausiai pasitaikanti problema, kad architektai suprojektuoja pastatą net nelabai kreipdami dėmesio, kaip patalpoje išsidėlioja baldai. Patalpos kvadratų skaičius dar nereiškia, kad kambarys bus patogus ir jaukus.

Seno tipo butai buvo projektuojami su daug mažų patalpų ir koridorių, kur nesijausdavo net erdvės, bet išgriovus vieną kitą sieną galima suformuoti patogius kambarius. Kita kalba yra apie naujos statybos butus. Gaila pripažinti, kad neretai matau, kai tualetas yra erdvesnis nei svetainė ar kambariai yra tokie siauri, kad jautiesi kaip tunelyje. Taip yra todėl, kad statytojai stengiasi, kuo daugiau butų sutalpinti į vieną pastatą. Yra projektuojama ganėtinai platūs pastatai, kur butai yra arba labai pailgi arba yra gilūs ir turi langus tik vienoje sienoje.

Auksinę taisyklę, kurią mane mokė per pirmus darbo metus: miegamasis kambarys negali būti siauresnis nei 3m, nes kitaip visi baldai neišsidėsto patogiai ir nelieka praėjimų. Pagal mūsų buto planą, tai kambariai buvo ir siauresni nei 3 metrai, ir beveik 5 metrų ilgio ir kaip tuneliui priklauso – siauroje sienoje sudėti langai. Joks langas jaukiai neapšvies kambario, kai jis ilgas.

Trumpai apie pirminį buto planą, jo pliusai ir minusai.

1A

Pirmas aukštas

  2 ausktas

Antras aukštas

  Pliusai:

  • Yra du san mazgai. Tai yra brangesnis variantas, nes kiekvienas san. mazgas yra papildomos išlaidos, tačiau tai yra patogiau.
  • Konceptualus įėjimas, kuris yra erdvus.
  • Skladukas – visad smagu turėti tokią spintą, kurioje viską gali paslėpti.

Minusai:

  • Nemažai erdvės sunaudoja koridoriai ir praėjimai pirmame aukšte, skirti nueiti iki laiptų ar san mazgo.
  • Kambariai yra ganėtinai maži ir siauri.
  • Langai yra tik vienoje sienoje, nors tai ir kampinis butas.

Todėl keisdami planą priėmėme tris sprendimus, leidusius išplanavimą prisitaikyti mūsų poreikiams .

  • Perkėlėme laiptus į tambūrą.
  • Atsisakėme antro san mazgo.
  • Pasidarėme tris papildomus langus antrojoje lauko sienoje.

Ir štai kas gavosi …

C:UsersVartotojasDropboxBotanicaAzuolas 1_20130918 Model (1

Kamabriai tapo erdvesni. Miegamasis nors ir mažas, tačiau jaukesnis. Antrasis kambarys tapo pakankamai didelis ir erdvus, kas leis daugiau metų gyventi šiame bute. San. mazgo patalpa su langu, kas yra privalumas patalpos vėdinimui ir apšvietimui. Minusai:  įėjimas ganėtinai kompaktiškas ir neturi natūralaus apšvietimo.  Nebeliko virtuvės skladuko.  Miegamasis turi tik vieną langą.

Kiekvienas išplanavimas turi savo trūkumų, tačiau jie turi būti tau priimtini.