Daug skelbimų, bet tik tau vienas skirtas

Namai – kiekvienam gali simbolizuoti vis skirtingus dalykus, todėl pagal savo charakterį ir gyvenimo būdą mes turim ir išsirinkti sau tinkamus namus. Vienam bus svarbu šildymo kainos, kitam kokia jį aplinka supa, o trečiam tai bus tik vieta, kur jis permiega. Asmeniškai, man yra svarbiausias antras variantas, todėl rinkdamiesi namus labai pravertė mokėjimas „skaityti“ planus. Labai atidžiai nagrinėjau ne tik buto planą, bet ir kokius vaizdus per langą matysiu ir koks susisiekimas yra su miestu.

Šis gebėjimas pravertė net ir sesei, kai ji prieš porą metų manęs paprašė padėti išsirinkti butą Kopenhagoje iš naujos statybos nuomojamo namo. Jame buvo pateikta gal net 7-10 tipų butų su mažais planiukais, tačiau tik vienas buvo racionalus. Juos labai žavėjo dviejų aukštų butai, tačiau kai pasižiūri į planą, suprati, kad tavo įėjimas yra tiesiai į miegamąjį be jokio tambūro. Visada smagu gyventi įdomioje erdvėje, tačiau pirmiausiai yra racionalus planas.

Kaip mes išsirinkome namus

Būti architekte ir gerai, ir kartais yra prakeiksmas – tapau labai išranki namo estetikai ir jo vidaus išplanavimui. Deja, man gyvenant Kaune, mažai naujos statybos projektų patinka, todėl buvo ne tiek daug naujų projektų, kurie man patiktų. Prieš senos statybos butus neturiu nieko prieš, tiesiog tuo momentu, neradome mums patinkančio ir kartu įkandamos kainos.

Pirmas mūsų žingsnis buvo išsikelti sau tikslus, ko mes norim ir ką mes galim:

  • kiek pinigų galim išleisti
  • kiek kvadratų ar kambarių mums reikia gyvenant ne trumpiau kaip 10 metų
  • draugui buvo labai svarbu kiek kilometrų nutolęs nuo miesto centro (arba traukinių stoties)
  • man labai svarbu buvo ryšys su lauku (tai gali būti ir mažas kiemas ar terasa)
  • (ir paskutinis jutiminis kriterijus) ar gali įsivaizduoti save gyvenančius šitame rajone ir namuose

Mūsų kriterijus atitiko vienas projektas ir mums labai pasisekė – buvom vieni pirmųjų pirkėjų, galėjom išsirinkti bet kurį butą ir pačios statybos buvo tik ką įsibėgėjusios, o tai reiškė, kad galėsiu pati sau suprojektuoti išplanavimą.

Prieš galutinai apsisprendžiant, pirmiausiai su draugu pasiskirstėm užduotimis. Kadangi jis konstruktorius ir moka naudotis SISTELA, tai jo užduotis buvo paskaičiuoti kiek mums iš viso kainuos butas su visu įrengimu. Man – pasižiūrėti kaip galim suprojektuoti kambarius ir ar ta konfigūracija mus tenkina.

Susidėliojom planus, susidėliojom biudžetą ir tik tada pasiryžom rezervuoti butelį.

 

Kitame įraše papasakosiu trumpai apie buto planavimo ypatumus ,)